Chcete úspěšně podnikat ve fitness?

Otevřete si vlastní BodyBody studio nebo jezděte za klienty domů či do kanceláře

Unikátní příležitost pro osobní trenéry,
skvělá investice pro podnikatele

Nabízíme dvě možnosti franšízy:

 1. BodyBody Studio
 2. BodyBody Home & Office

4 důvody, proč podnikat s BodyBody:

 1. BodyBody franšíza je na českém trhu již od roku 2013, vychází z celosvětově ověřeného a úspěšného konceptu, který klientům výrazně šetří čas
 2. BodyBody koncept je založen na inovativní technologii EMS (elektrická stimulace svalů), která je několikrát účinnější než tradiční trénink
 3. Tréninková jednotka v délce 20 minut je motivací pro širokou cílovou skupinu klientů.
 4. BodyBody je nenáročné na investici – stačí i jeden přístroj a do podnikání se můžete pustit kdykoliv

Váš úspěch je pro nás důležitý
– pomůžeme vám!

Privátní fitness studia BodyBody úspěšně fungují v České republice již od roku 2013. Od roku 2018 nabízíme i franšízu bez studia, tzv. BodyBody Home & Office.

Chceme růst dál – proto podporujeme naše partnery ve všech oblastech; aby byli schopní začít podnikat během krátké doby a s minimálním rizikem.

 1. Naučíme vás všechno, co umíme

  Dostanete naše kompletní know-how a navíc obsáhlého franšízového průvodce.

 2. Podpoříme vás silnou značkou a fungující reklamou

  Máme osvědčenou reklamu v nejrůznějších médiích, a to jak tištěných médiích tak on-line. Zmínky o BodyBody v médiích naleznete zde. Máme vlastní a osvědčené propagační materiály.

 3. Zaručíme vám naprostou exkluzivitu ve vaší oblasti


  Můžete tak mít první a jediné BodyBody studio široko daleko nebo jezdit ve Vaší oblasti za klienty domů či do kanceláře.

 4. Poradíme vám s výběrem správné lokality

  Na základě zkušeností vám pro každou lokalitu doporučíme i optimální velikost studia či vám doporučíme kanceláře a firmy v případě, že budete jezdit za klienty.

 5. Pracujete s osvědčenými dodavateli a za zvýhodněné ceny

  Pro franšízové partnery BodyBody poskytuje výrobce EMS tréninkových přístrojů a vybavení XBody exkluzivní slevu. EMS přístroj XBody si tak pořídíte levněji než vaši konkurenti. Pomůžeme Vám i s financováním přístrojů XBody.

  Xbody

 6. Pomůžeme vám při rozjezdu


  Od architektonického návrhu, přes nezbytná povolení a dokumentaci, až po smlouvy, formuláře a kompletního vybavení studia. Nebo v případě, že nemáte studio a jezdíte za klienty, pomůžeme vám s polepy na auto a případně pomůžeme zařídit provozní leasing na automobil.

 7. Můžete využít systém on-line rezervace

  On-line rezervační a manažerský systém je součástí zavedených stránek www.bodybody.cz.

 8. Pořádáme úvodní a průběžná odborná školení


  Můžete s námi spolupracovat na rozvoji vašich tréninkových i prodejních dovedností a metod.

 9. Nejste v tom sami


  Kdykoliv nám můžete zavolat; ti nejzkušenější profesionálové v BodyBody vám vždycky poradí.


Chcete být první ve vašem okolí?

Zarezervujte si exkluzivitu ještě dnes!
Ozvěte se nám


 • BodyBody
  studio

  “Buďte svým šéfem! Postavte se na vlastní nohy a získejte svoje studio i zákazníky. Začít můžete kdykoliv.“

  Nároky na prostor
  min. 60 m2

  Předpokládaná počáteční investice
  od 1 000 000 Kč

  Návratnost investice

  cca 2 Roky


  Vyplnit krátký dotazník

 • Trenér BodyBody
  HOME & OFFICE

  “Začněte podnikat s minimální investicí. Vybavíme vás EMS přístrojem, proškolíme a poskytneme vám kompletní podporu. Začít může každý, kdo rád trénuje. Zbytek vás naučíme.“


  Požadavky na trenéry
  Profesionální přístup ke klientovi

  Počáteční investice
  15 000 Kč

  Možnost výdělku
  až 70 000 Kč


  Chci zjistit více informací


Vyplňte prosím krátký dotazník a zanechte nám své kontaktní údaje. Následně Vám e-mailem pošleme bližší informace o konceptu BodyBody.

Spolumajitelé franšízy BodyBody

Ivana Aquin
Jednatelka společnosti
ivana@bodybody.cz
+420 736 130 531
Pavel Svetlošák
Franchise Development Manager
pavel@bodybody.cz
+420 774 992 747

Rozhovor s majitelkou studia BodyBody Plzeň
Veronikou Englmaierovou

Zeptali jsme se Veroniky, co ji na konceptu fitness Body Body nejvíce zaujalo, jaké byly její podnikatelské začátky a co jí rok s franchisou dal a co naopak vzal.

 • Co Vás zaujalo právě na fitness BodyBody?

  Na konceptu fitness BodyBody mě zaujala především komplexnost nabízené služby. V době, kdy jsem se dozvěděla o BodyBody, jsem byla v podobné situaci jako většina mých současných klientů – hodně práce, málo volného času, bolesti zad a hlavy a touha po zdravějším životním stylu.

  Přišlo mi absolutně geniální, že během 20-ti minut mohu procvičit až 90% svalové hmoty, a to stejně intenzivně, jako kdybych cvičila 2 hodiny ve fitness. A ještě si sebou ani nemusím nic přinést, protože ve studiu vše dostanu!

 • Co Vám podnikání s franchisou BodyBody dalo a co naopak vzalo?

  Podnikání s franchisou fitness BodyBody mi dalo především spoustu nových zkušeností v pro mě zcela nových oborech – fitness a výživa. A tím nejcennějším, co jsem získala, je svoboda, radost z každodenní práce s lidmi a možnost podílet se na zlepšování kvality jejich života. Nejsem si vědoma ničeho, co by mi podnikání s BodyBody vzalo.

  Investice se mi zatím nevrátila, studio je v provozu teprve první rok. Moje studio v Plzni je větší velikosti se dvěma tréninkovými sály, u kterého je návratnost delší a očekávám ji do 3-4 let od otevření studia.

 • V jaké oblasti jste pomoc franchisora pocítila asi nejvíce? Co myslíte, že byste bez opory silného partnera v zádech jen tak snadno nezvládla?

  Budování image a silné značky je bezpochyby největší výhodou spolupráce. Studio jsem otevřela v polovině dubna 2016 a do konce května jsem realizovala přes 150 zkušebních tréninků. V zisku jsem byla hned od druhého měsíce provozu, což přisuzuji především silné značce, propracovanému konceptu a marketingové strategii značky BodyBody. Samozřejmě bylo také velmi důležité, že jsem se studiu v prvních měsících provozu než se vše zaběhlo věnovala naplno.

 • Zažila jste za ten rok podnikání také někdy okamžiky, kdy se vám nedařilo nebo byly někdy podnikatelské podmínky tvz. proti vám?

  Krušné chvíle jsme zažívala při hledání vhodných prostor a budování studia. Náklady na rekonstrukci vybraných prostor byly vyšší, než jsem očekávala a termíny dokončování jednotlivých prací se prodlužovaly. Nakonec vše dobře dopadlo.

 • Pokud byste se měla rozhodnout podruhé, dala byste se znovu na podnikání s franchisou ve fitness? A byla by to značka BodyBody? Co byste udělala jinak?

  Ano, rozhodla bych se stejně! Pár věcí bych určitě udělala jinak, ale spíše se jedná o drobnosti. Nejzásadnější změny bych nejspíš udělala při výběru dodavatelů stavebních prací. Ale BodyBody bych neměnila.

 • Komu byste podnikání s BodyBody, franchisovým partnerem pro provozování profesionálního fitness, doporučila? Měl by mít zájemce o franchisu BodyBody zkušenosti z oboru?

  Začít může každý, zkušenosti v oboru jsou výhodou, ale nejsou nutné. Já jsem si například před zahájením spolupráce udělala trenérskou licenci, abych rozuměla práci svých zaměstnanců.

 • Na co se má potenciální zájemce o tuto franchisu připravit?

  Těžko říct, na co by se měl potenciální zájemce připravit. V každém městě je vývoj vždy trochu rozdílný. To co platí pro Plzeň, neplatí pro Prahu, co funguje v Praze, nemusí fungovat v Plzni, atd. Nejdůležitější je pečlivě vybrat lokalitu pro studio a vrhnout se do všeho s patřičným nadšením. :)

Rozhovor s majitelem studia BodyBody v Českých Budějovicích
Stanislavem Raušerem

O rozjezdu netradičního fitness centra v Českých Budějovicích, o propracovaném systému, který fitness franšíza BodyBody nabízí, ale také o počátečních obavách s námi hovořil mladý budějovický podnikatel, Stanislav Raušer.

 • Stanislave, jak jste se vůbec s BodyBody seznámil? Kde jste o konceptu slyšel poprvé? Proč jste se rozhodl právě pro něj?

  S BodyBody a vlastně celkově s metodou EMS jsem se seznámil, dalo by se říci, náhodou. Původně jsme se společníkem otevírali klasické fitness studio ve Vyšším Brodě a protože jsme se od počátku zajímali o nové technologie v oboru, narazili jsme skrze distributora i na metodu EMS. Samozřejmě jsme se zprvu neubránili pochybnostem a jisté skepsi k účinnosti této metody, ale nechali jsme se, jak se lidově říká, ukecat a vyzkoušeli první trénink. To byl asi klíčový moment, kdy jsme se rozhodli. Na vlastní kůži jsme totiž pocítili účinek metody. Nejdříve jsme stroj koupili do původního fitness, ale když jsme si pak monitorovali situaci na trhu a zjistili, že v některých městech už fungují samostatná EMS studia, chytli jsme příležitost za pačesy a založili jej i v Českých Budějovicích, než nás někdo předběhne. Koncept BodyBody studií nás poté nadchl propracovaným systémem péče o klienta, který si dovolím říci, v současnosti nabízí zákazníkovi nejlepší servis a služby ze všech studií s metodou EMS v České republice. No a odsud už byl jen krůček k uzavření spolupráce a vytvoření dalšího článku rozrůstající se franšízové fitness sítě, která je už teď jedničkou na trhu ve svém oboru.

 • Podnikal jste už dříve? Nebo je BodyBody premiéra? Máte nějaké zkušenosti s franšízovými koncepty?

  Já sám podnikám od roku 2011, ale v úplně jiném odvětví, takže BodyBody pro mne byla premiéra. To samozřejmě obnáší i spoustu nových věcí, nevyhnuly se nám ani “porodní bolesti“, ale vše se zvládlo a teď už fungujeme naplno.

 • Existuje ve vašem městě podobně ojedinělý fitness koncept nebo jste v Budějovicích raritou?

  Jak jsem zmínil, tak právě fakt, že v Českých Budějovicích nikdo zatím s tímto konceptem nepřišel, byl jeden z rozhodujících faktorů, proč jsme se rozhodli vydat na tuto dráhu a také doufáme, že nám to prozatím i poskytne jakousi konkurenční výhodu.

 • Stanislave, prozraďte, týkaly se i Vás nějaké počáteční obavy, nebo jste do franchisingu s BodyBody „skočil rovnýma nohama“? A jak probíhala spolupráce s majiteli franšízy BodyBody – v začátcích a dnes?

  Samozřejmě, že obavy byly, vydali jsme se do nových, nepoznaných vod, ale dost nás uklidňovala poptávka po tomto druhu cvičení, která nejen u nás, ale i v zahraničí stále stoupá. Spolupráce s majiteli BodyBody nám hlavně v přípravné fázi dost práce ulehčila, dostali jsme prakticky vše, co bylo potřeba pro rozjezd podnikání od business plánu, přes jejich zkušenosti a podporu, až po vybavení studia do posledního šroubku. Oceňuji ale i to, že jejich podpora neskončila otevřením studia, ale je prakticky kontinuální. Shromažďujeme a zasíláme Vám aktuality z oboru franchising a podnikání. Chcete koupit franšízu, hledáte vhodný podnikatelský záměr? Od nás získáte zaručené nápady na podnikání i návody jak podnikat a jak začít podnikat s franchisou víme nejlépe...Pravidelně se scházíme, jezdí za mnou do studia, pomáhají s lokálním marketingem. Spolupráce funguje ale i mezi trenéry jednotlivých studií, takže celý franšízový koncept beru jako velký organismus, který vás podpoří, ale současně dává svobodu vlastního podnikání.

 • Proč franšíza a ne vlastní fitness studio? V čem vidíte výhody fitness franšízy?

  Jak se říká, v jednotě je síla. A tomu věřím i já. Věřím, že pokud vytvoříme síť, kde si budeme všichni předávat zkušenosti, můžeme na jejich základě vylepšovat naše služby a poskytovat tím nejlepší servis našim klientům. To je podle mě ostatně základem každé franšízy. Vybudovat silnou značku, u které má klient jistotu kvality.

 • Jak teď hodnotíte své rozhodnutí? Změnil byste něco? A jak se daří Vašemu BodyBody studiu nyní?

  Zatím ještě těžko hodnotit, to přijde až po dokončení prvního roku. Momentálně bylo období dovolených, které našemu businessu zrovna nepřeje, takže s napětím očekáváme rozjezd sezóny. Určitě bych ale své rozhodnutí neměnil.

 • Co Vás na Vašem podnikání nejvíce baví?

  Uvolněná komunikace s našimi zákazníky. Jde o specifický obor, který nezahrnuje jen poskytnutí služby, ale i osobní kontakt se zákazníky. Ti nás nechávají porušit svou osobní zónu a svěřují se s problémy i s tím, čeho by chtěli dosáhnout. Bez toho bychom jejich cíle mohli jen těžko splnit. Jsem proto nadšený z toho, že můžu s našimi klienty mluvit osobn a zjistit, zda jsou spokojení. franchising v Body Body Vás navede jak podnikat ve fitnessZnám všechny naše zákazníky osobně, některé více, některé méně, ale vždy před cvičením nebo po cvičení prohodíme pár slov. Vládne u nás prostě přátelská a uvolněná atmosféra, což je u podnikání, řekněme, výjimkou.

 • Působíte v BodyBody i jako trenér, nebo na provoz fitness studia máte zaměstnance?

  Já osobně klienty netrénuji. Sice mám základní kurzy, ale to určitě nestačí na to, abych klientovi dokázal poskytnout maximální kvalitu. Od toho máme profesionální trenéry se zkušenostmi. Já se starám více o provozní a ekonomickou stránku studia.

 • Prozradíte, jakou profesi jste dělal, než jste rozhodl otevřít si vlastní franšízové studio BodyBody?

  Podnikal jsem a stále podnikám v oboru reklamy a distribuce tiskovin.

 • Co byste poradil těm, kteří se chtějí vydat na podnikatelskou cestu a váhají?

  Určitě bych doporučil nebát se udělat ten první krok, který je nejtěžší. Sám na sobě jsem pocítil sílu obav, které vás stahují zpátky, ale osobně si myslím, že pokud si člověk dobře vybere záměr a bude svou práci odvádět poctivě a dobře, že se na podnikatelském poli uchytí. A věřím tomu i v případě BodyBody.