Chcete úspěšně podnikat ve fitness?

Otevřete si vlastní BodyBody studio nebo jezděte za klienty domů či do kanceláře

Unikátní příležitost pro osobní trenéry,
skvělá investice pro podnikatele

Nabízíme dvě možnosti franšízy:

 1. BodyBody Studio
 2. BodyBody Home & Office

4 důvody, proč podnikat s BodyBody:

 1. BodyBody franšíza je na českém trhu již od roku 2013, vychází z celosvětově ověřeného a úspěšného konceptu, který klientům výrazně šetří čas
 2. BodyBody koncept je založen na inovativní technologii EMS (elektrická stimulace svalů), která je několikrát účinnější než tradiční trénink
 3. Tréninková jednotka v délce 20 minut je motivací pro širokou cílovou skupinu klientů.
 4. BodyBody je nenáročné na investici – stačí i jeden přístroj a do podnikání se můžete pustit kdykoliv

Nahlédněte pod pokličku franšízy BodyBody:-)

Zjistěte, jaké jsou zkušenosti našeho franšízanta ze studia BodyBody Florentinum.

Váš úspěch je pro nás důležitý
– pomůžeme vám!

Privátní fitness studia BodyBody úspěšně fungují v České republice již od roku 2013. Od roku 2018 nabízíme i franšízu bez studia, tzv. BodyBody Home & Office.

Chceme růst dál – proto podporujeme naše partnery ve všech oblastech; aby byli schopní začít podnikat během krátké doby a s minimálním rizikem.

 1. Naučíme vás všechno, co umíme

  Dostanete naše kompletní know-how a navíc obsáhlého franšízového průvodce.

 2. Podpoříme vás silnou značkou a fungující reklamou

  Máme osvědčenou reklamu v nejrůznějších médiích, a to jak tištěných médiích tak on-line. Zmínky o BodyBody v médiích naleznete zde. Máme vlastní a osvědčené propagační materiály.

 3. Zaručíme vám naprostou exkluzivitu ve vaší oblasti


  Můžete tak mít první a jediné BodyBody studio široko daleko nebo jezdit ve Vaší oblasti za klienty domů či do kanceláře.

 4. Poradíme vám s výběrem správné lokality

  Na základě zkušeností vám pro každou lokalitu doporučíme i optimální velikost studia či vám doporučíme kanceláře a firmy v případě, že budete jezdit za klienty.

 5. Pracujete s osvědčenými dodavateli a za zvýhodněné ceny

  Pro franšízové partnery BodyBody poskytuje výrobce EMS tréninkových přístrojů a vybavení XBody exkluzivní slevu. EMS přístroj XBody si tak pořídíte levněji než vaši konkurenti. Pomůžeme Vám i s financováním přístrojů XBody.

  Xbody

 6. Pomůžeme vám při rozjezdu


  Od architektonického návrhu, přes nezbytná povolení a dokumentaci, až po smlouvy, formuláře a kompletního vybavení studia. Nebo v případě, že nemáte studio a jezdíte za klienty, pomůžeme vám s polepy na auto a případně pomůžeme zařídit provozní leasing na automobil.

 7. Můžete využít systém on-line rezervace

  On-line rezervační a manažerský systém je součástí zavedených stránek www.bodybody.cz.

 8. Pořádáme úvodní a průběžná odborná školení


  Můžete s námi spolupracovat na rozvoji vašich tréninkových i prodejních dovedností a metod.

 9. Nejste v tom sami


  Kdykoliv nám můžete zavolat; ti nejzkušenější profesionálové v BodyBody vám vždycky poradí.


Chcete být první ve vašem okolí?

Zarezervujte si exkluzivitu ještě dnes!
Ozvěte se nám


 • BodyBody
  studio

  “Buďte svým šéfem! Postavte se na vlastní nohy a získejte svoje studio i zákazníky. Začít můžete kdykoliv.“

  Nároky na prostor
  min. 60 m2

  Předpokládaná počáteční investice
  od 1 000 000 Kč

  Návratnost investice

  cca 2 Roky


  Vyplnit krátký dotazník

 • Trenér BodyBody
  HOME & OFFICE

  “Začněte podnikat s minimální investicí. Vybavíme vás EMS přístrojem, proškolíme a poskytneme vám kompletní podporu. Začít může každý, kdo rád trénuje. Zbytek vás naučíme.“


  Požadavky na trenéry
  Profesionální přístup ke klientovi

  Počáteční investice
  15 000 Kč

  Možnost výdělku
  až 70 000 Kč


  Chci zjistit více informací


Vyplňte prosím krátký dotazník a zanechte nám své kontaktní údaje. Následně Vám e-mailem pošleme bližší informace o konceptu BodyBody.

Spolumajitelé franšízy BodyBody

Ivana Aquin
Jednatelka společnosti
ivana@bodybody.cz
+420 736 130 531
Pavel Svetlošák
Franchise Development Manager
pavel@bodybody.cz
+420 774 992 747

Majitelka studia BodyBody Plzeň Veronika Englmaierová
se stala franšízantkou fitness konceptu BodyBody poté, co značku objevila v tisku její maminka.

Na konceptu fitness studií BodyBody zaujala Veroniku Englmaierovou především komplexnost nabízené služby. "V době, kdy jsem se dozvěděla o BodyBody, jsem byla v podobné situaci jako většina mých současných klientů – hodně práce, málo volného času, bolesti zad a hlavy a touha po zdravějším životním stylu," vzpomíná majitelka studia BodyBody v Plzni. O podnikání prý nikdy dříve vůbec neuvažovala, pracovala převážně v zahraničí. Působila střídavě v automobilovém průmyslu a telekomunikacích.

Dokud její maminka při návštěvě kadeřníka neotevřela časopis, a v něm informace o BodyBody. Veroniku Englmaierovou možnost spalovat tuky skrze novou metodu EMS zaujala stejně jako její maminku, a když posléze na internetu zjistila, že fitness studio lze otevřít po zakoupení franšízové licence, ke konečnému rozhodnutí už zbýval poslední krůček. Dveře jejího studia se otevřely v polovině dubna 2016 a do konce května stihla realizovat přes 150 zkušebních tréninků. Krušné chvíle zažívala prý plzeňská franšízantka BodyBody především při hledání vhodných prostor a samotném budování nového studia.

"Náklady na rekonstrukci vybraných prostor byly vyšší, než jsem očekávala a termíny dokončování jednotlivých prací se prodlužovaly," říká s tím, že nakonec vše dobře dopadlo a studio uvedla do provozu tak, jak si naplánovala. V provozním zisku byla hned od druhého měsíce provozu, což přisuzuje především silné značce, propracovanému konceptu a marketingové strategii franšízové sítě BodyBody. "Samozřejmě bylo také velmi důležité, že jsem se studiu v prvních měsících provozu než se vše zaběhlo, věnovala opravdu naplno," je přesvědčená Veronika Englmaierová.

BodyBody bych neměnila


S podporou, kterou získává díky franšíze, je spokojená a dodává, že by se dnes rozhodla stejně, a opět by si vybrala BodyBody. "Pár věcí bych určitě udělala jinak, ale spíše se jedná o drobnosti. Nejzásadnější změny bych nejspíš udělala při výběru dodavatelů stavebních prací. Ale BodyBody bych neměnila." Dnes je prý se svým životem spokojenější než dříve. "Podnikání mi dalo spoustu nových zkušeností v pro mě zcela nových oborech – fitness a výživa," říká.

Za vůbec největší výhodu spolupráce s BodyBody považuje Veronika Englmaierová schopnost centrály posilovat neustále firemní image. "Tím nejcennějším, co jsem získala, je svoboda, radost z každodenní práce s lidmi a možnost podílet se na zlepšování kvality jejich života. Nejsem si vědoma ničeho, co by mi podnikání s BodyBody vzalo," hodnotí zpětně své životní rozhodnutí.

Začít podnikat s BodyBody může podle ní opravdu každý. Zkušenosti jsou jistě výhodou, jak si ona sama ale vyzkoušela, nutné pro úspěšný start nejsou. Před zahájením spolupráce s BodyBody si sice udělala trenérskou licenci, aby rozuměla práci svých zaměstnanců, nicméně neměla zkušenosti ani s podnikáním jako takovým, a přesto vše díky podpoře centrály zvládla.

"V každém městě je situace poněkud odlišná. To co platí pro Plzeň, neplatí pro Prahu, co funguje v Praze, nemusí platit v Plzni, atd," odpovídá na Veronika Engmaierová na otázku, co by poradila svým následovníkům v řadách franšázantů BodyBody. Nejdůležitější je podle ní určitě pečlivě vybrat tu správnou lokalitu a vrhnout se do všeho s patřičným nadšením.

Sourozenci ve franšíze
Filipa a Anetu Novákovi přivedla k myšlence podnikat s franšízou BodyBody maminka. Jaký byl start jejich byznysu?

„Studio BodyBody v Českých Budějovicích se prodává.“ To je informace, která sourozencům Novákovým v roce 2020 změnila život. Jak již bylo řečeno, k tomu vůbec začít přemýšlet o franšízovém podnikání oba přivedla maminka, která právě v tomto studiu cvičila už několik let a s tréninkem byla velmi spokojená. Proto není divu, že měla zájem zaběhnuté studio převzít.

„Doma se tedy otevřela diskuse a začali jsme hledat možnosti, které se nám nabízely,“ vzpomíná na první kroky k vlastnímu franšízovému byznysu Filip Novák. Partnerku do něj našel ve své sestře. „Myšlenka podnikat ve mě byla zakořeněná snad již od mala. Vzor jsme měli doma v rodičích a vlastně i v prarodičích. Nedokázala jsem si představit, že bych já tuto rodovou linii porušila,“ vysvětluje Aneta Nováková s tím, že stát se součástí franšízového konceptu pro ni bylo zajímavou příležitostí, jak vstoupit do světa podnikání.

S tímto názorem souhlasí i Filip, pro kterého byl vstup do franšízy jasná volba. „Neměl jsem ambice budovat nějaký koncept od začátku, či studio úplně od nuly. Zároveň to byla finančně nejméně náročná volba. Koncept nás přesvědčil zejména zkušeností, kterou již sestra s maminkou měla a službou, která je komplexní a poskytuje vše co by klient mohl potřebovat,“ vysvětluje. Pro Anetu nebyl koncept BodyBody jen otázkou podnikání, byl také příležitostí, jak začít působit v oboru, který vystudovala. Právě v roce 2020 totiž na vysoké škole dostudovala obor tělovýchova.

Start v době pandemie


Sourozenci Novákovi odkoupili českobudějovické studio BodyBody v srpnu roku 2020 a jak se oba shodují, začátky byly poměrně krušné. A to kvůli pandemii Covid-19, se kterou se v té době potýkal celý svět a přinášela celou řadu restrikcí, které postihly snad každého z nás. Podnikatele ve službách, které musely být zcela zavřeny, pak dvojnásob.

Nicméně i na tomto období si oba našli něco pozitivního. „Alespoň jsme měli dost času na aklimatizaci, nastavení procesů a hluboké poznání konceptu. Nyní máme za sebou první plný rok a máme za sebou růst 70 % meziročně, samozřejmě nutno vzít v potaz obnovení po pandemii,“ prozrazuje třiaadvacetiletý Filip, který se kromě podnikání s BodyBody věnuje i studiu na Newton University v Praze a také lednímu hokeji.

V současné době zaměstnávají Filip a Aneta v českobudějovické pobočce dvě trenérky a rozhodli se také své podnikání inovovat nákupem nových přístrojů XBody, díky kterým se trenérům otevírá více možnosti pro trénink. A to je něco, oč oběma stranám jde.

Sdílené zkušenosti


Na podnikání s franšízou jak Filip, tak i Aneta oceňují podporu ze strany poskytovatele licence, kterými jsou spolumajitelé Ivana Aquin a Pavel Svetlošák. Tu si naplno otestovali již při svých začátcích. „Být součástí franšízy přináší šanci poradit se s někým v časech, kdy se třeba nedaří. Na váš styl podnikání se může podávat někdo, kdo není úplně v centru vaší každodenní práce. Je to někdo, kdo vám nejen poradí, ale může vám i dolít krev do žil. Franšízor je někdo, kdo vás může neustále vzdělávat a na koho se můžete kdykoli s čímkoli obrátit,“ říká Aneta Nováková.

Podle Filipa je pak pozitivem franšízového podnikání s BodyBody jednoduchost při vstupu do systému. „Podle mého názoru je to skvělá volna pro začínající podnikatele. Určitě je to totiž ulehčení, protože i vzhledem k našemu mládí nepodnikáme v EMS tréninku dlouho, podpora ze strany franšízora je tak k nezaplacení,“ doplňuje.

Zájemcům o spolupráci s franšízou BodyBody by oba doporučili zejména připravit se na to, že jde o specifický druh podnikání a že podnikání s EMS není stejné jako podnikání v klasickém fitness, kde nejsou kladeny tak výrazné nároky na individuální přístup a práci s klientem, což BodyBody vyžaduje a tím se odlišuje od všech ostatních. To s sebou přivádí i specifické klienty. A proč by podle Anety a Filipa měli učinit stejné rozhodnutí jako oni a do franšízy nakonec jít?

„Hlavním důvodem, je příjemné a schopné vedení, skvěle vymyšlený koncept a možnost budovat si studia BodyBody tak trochu po svém. Musím říct, že franšízor vás každý měsíc nepeskuje za to, že nemáte splněná procenta atd., ale podporují vás v růstu a zlepšování vašich výsledků, zároveň Vám umožní koncept doplnit i o vhodné komplementární služby,“ prozrazuje Aneta Nováková s tím, že díky tomu má volné ruce a zároveň ví, že v momentě, kdy nastane nějaký problém, je vedení ochotné vše řešit.